Gazetka Przedszkolna

„Uszatkowe Wieści”

W naszym Przedszkolu od kilkunastu lat nieprzerwanie i systematycznie wydajemy dwumiesięcznik „ Uszatkowe Wieści”. Nazwa gazetki została wyłoniona w wyniku konkursu i do dzisiaj wszystkim się podoba i jest aktualna. Czasopismo adresowane jest do wszystkich przyjaciół Przedszkola nr 74 im Misia Uszatka w Poznaniu.

Nasza gazetka powstaje w wyjątkowy sposób. Tworzą ją dzieci, nauczycielki oraz rodzice i dziadkowie. W każdym numerze jest wiele interesujących zadań (rebusy, zagadki, krzyżówki i łamigłówki), opowiadania, bajki oraz twórczość poetycka, czyli wiersze.

Gazetka zachęca także inne przedszkola do tworzenia i dzielenia się swoimi osiągnięciami redakcyjnymi podczas Poznańskiego Przeglądu Gazetek Przedszkolnych „Zaczarowany Ołówek”, który odbywa się co 2 lata w naszej Uszatkowej krainie.

„Zima”

Zima biała do nas przyjechała,

śnieżnym samochodem się wybrała. Z białego worka śnieżek wysypała,
dzieciom i dorosłym go podarowała. Bardzo lubimy jeździć na sankach